Aktualności

Rozstrzygnięto test wiedzy o radłowskiej gminie

W siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie odbył się 1. Test Wiedzy o Historii Ziemi Radłowskiej, skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych         i ponadgimnazjalnych. Inicjatorem testu i fundatorem nagród jest Antoni Patulski –  prezes Stowarzyszenia Rodzin Patulskich. Test był  zwiastunem nadchodzących uroczystości, związanych z 2. Światowym Zjazdem Radłowian.

Do testu przystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie, Publicznego Gimnazjum w Zabawie, Niepublicznego Gimnazjum w Przybysławicach i Publicznego Gimnazjum              w Radłowie. Uczniowie odpowiadali pisemnie na trzydzieści pytań obejmujących wiedzę podstawową z zakresu historii, administracji, urbanistyki  i nieprzeciętnych ludzi wywodzących się z ziemi radłowskiej. Komisja w składzie: burmistrz Zbigniew Mączka (przew. komisji), Marek Urbanek (członek komisji) i Józef Trytek (członek komisji) wyłonili zwycięzców i wyróżnionych (I miejsce 500 zł, II miejsce 400 zł, III 300 zł i trzy wyróżnienia po 100 złotych). Decyzją burmistrza Z. Mączki, oficjalne ogłoszenie wyników, wręczenie nagród nastąpi podczas finału 2. Światowego Zjazdu Radłowian, 15 lipca (niedziela) o godz. 16:45.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o historii ziemi radłowskiej, popularyzowanie czytelnictwa, zainteresowanie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych historią miasta i gminy Radłów, jej zabytkami, potencjałem ludzkim oraz inspirowanie w odkrywaniu ciekawych miejsc pod względem przyrodniczym, historycznym i krajobrazowym.