Zbigniew Marcinkowski

mgr Zbigniew Marcinkowski

Wicedyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie – st. kustosz radłowskiej biblioteki

Absolwent Studium Bibliotekarskiego w Krakowie, Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Tarnowie. Przez kilka lat pracował w Bibliotece Publicznej w Biskupicach Radłowskich. Od marca 1992 roku objął funkcję kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie. Kilkakrotnie przebywał za granicą, gdzie miał sposobność wzbogacenia bibliotekarskiej wiedzy teoretycznej. W czasie pracy zawodowej uczestnik różnych form kształcenia (kursy, seminaria, konferencje). Zainteresowania: organizacja i zarządzanie bibliotekami, elektroniczne systemy informacji. Inicjator i współorganizator imprez kulturalnych. W cyklu „Wybitne i sławne postaci ziemi radłowskiej” organizuje otwarte spotkania z ludźmi nauki, kultury i polityki. Współautor monografii miasta i gminy Radłów, autor „Monografii Biblioteki Publicznej Gminy Radłów za lata 1947-2004” oraz publikacji: „Wybitne i sławne postaci ziemi radłowskiej”. Założyciel i red. naczelny  Kwartalnika Informacyjnego Ziemi Radłowskiej „Radło” w latach 2007-2014. Miłośnik muzyki jazzowej, fotografii, a także historii i przyrody radłowskiej gminy.

podczas spotkania z prof. Franciszkiem Ziejką

Po spotkaniu z Robertem Makłowiczem, 25.11.2016 r.

DSC_0693

Zespół Szkół w Radłowie. XIV Międzygminny Konkurs Recytatorski. Recytatorzy z Miechowic Wielkich w towarzystwie jury:                                 Marzeny Lechowicz-Liro i Zbigniewa Marcinkowskiego

2222a2a

Tytuł „Przyjaciel Szkoły” Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zabawie

zbyszek

z pisarzem Andrzejem Grabowskim i Miejskim Klubem Młodych Pasjonatów Książki

z Radkiem Majdanem

z celebrytą Radkiem Majdanem w radłowskiej drogerii „Nikola”

_DSC2092

z aktorką Anną Dymną i poetą Józefem Baranem

PHOTO860-2

Biblioteka uczestniczy w corocznych spotkaniach poetyckich w ramach Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej

dsc_4903-2

Ze światowej sławy podróżnikiem i eksploratorem Jackiem Pałkiewiczem, 15.09.2016.