Z gwiazdami zaczytani

Grupa wspierająca zadanie pn.„Z gwiazdami zaczytani” zgłoszone przez mieszkańca gminy Radłów w ramach I edycji Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego. Nowatorski projekt stworzy ambitną ofertę czytelniczą i kulturalną dla Subregionu Tarnowskiego, w skład którego wchodzą powiaty: tarnowski, dąbrowski i brzeski. Całkowity koszt zadania wynosi 300 tysięcy złotych.

Zadanie dotyczy zdecydowanego pobudzenia i poprawy stanu czytelnictwa oraz uczestnictwa mieszkańców Subregionu Tarnowskiego w wartościowych przedsięwzięciach kulturalnych, wszystkich grup społecznych. Priorytetem działań będzie obcowanie z wartościową literaturą i wybitnymi ludźmi z Małopolski, dla których dzieła literackie, polska literatura piękna, piękno języka ojczystego oraz dziedzictwo kulturowe ma szczególne, narodowe znaczenie.

Zadanie przyczyni się do rozwiązania  problemu współczesności, jakim jest nadmierny zalew internetyzacji dzieci i młodzieży oraz ponad miarę korzystanie z urządzeń elektronicznych. Poprawi też czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych  oraz będzie bodźcem do spotkań integracyjnych w realu. Nawyk mieszkańców do obcowania z książką, wartościową kulturą, będzie w następnych latach  procentował  w życiu, nie tylko uczestników projektu, ale również następnych pokoleń (dziedziczenie potrzeby obcowania z wartościową, wysoką kulturą).

 

One thought on “Z gwiazdami zaczytani

  • 28 czerwca 2016 o 16:53
    Permalink

    Dziękuję za kolejne już rękopisy z twojej ręki, lubię tu zaglądać 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Rozmiar czcionki
Włącz kontrast