Spotkanie z profesorem Władysławem Kryzią

W Tygodniu Bibliotek zapraszamy na spotkanie w cyklu „Wybitne i sławne postaci ziemi radłowskiej” z prof. Władysławem Kryzią z Woli Radłowskiej.

Prof. W. Kryzia – językoznawca jest autorem licznych publikacji książkowych oraz artykułów publikowanych w wydawnictwach naukowych. Profesor z Woli Radłowskiej opowie o młodości, swojej edukacji w rodzinnej miejscowości i Radłowie oraz da wskazówkę młodzieży, co należy począć, by z niewielkiej wioski zostać uniwersyteckim profesorem.

Spotkanie odbędzie się 11 maja (środa) 2016 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radłowie o godz. 11:00. Wstęp dla wszystkich wolny.
Dla profesora, młodzieży i przybyłych gości zaśpiewa Monika Kuta.