Aktualności

Przyłapania na… czytaniu

W Zespole Szkół w Zabawie odbył się finał Gminnego Konkursu Czytelniczo – Fotograficznego z cyklu „Przyłapani na czytaniu”. W tym roku pod hasłem: „Czytanie – nowych światów odkrywanie”. Do konkursu nadesłano 21 prac w kategorii szkół podstawowych oraz 24 w kategorii szkół gimnazjalnych.
Jurorzy w składzie: Zbigniew Marcinkowski z Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie, Bogdan Bujak – radny wsi Zabawa, Tatiana Szwiec – fotograf,
przyznało nagrody, biorąc pod uwagę następujące kryteria: ujęcie i nawiązanie do tematu, walory artystyczne i estetyczne, pomysłowość.

Laureaci w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Natalia Pięta (szkoła w Woli Radłowskiej)
II miejsce – Anna Garncarz (szkoła w Zabawie)
III miejsce – Arkadiusz Kusior oraz Marlena Ryncarz (szkoła w Zabawie)
 
Laureaci w kategorii szkół podstawowych:
I miejsce – Ewa Korzec (szkoła w Zabawie)
II miejsce – Piotr Małek (szkoła w Biskupicach Radłowskich)
III miejsce – Gabriela Oleksiak (szkoła w Zabawie)
 

W trakcie spotkania uczniowie przedstawili krótki program słowno – muzyczny, zaś  Katarzyna Baran – kustosz radłowskiej biblioteki – w ciekawy sposób zachęcała do częstego sięgania po książki. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Barbara Marcinkowska – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.
Dziękujemy jurorom za pracę w komisji konkursowej i sfinansowanie nagród, a nagrodzonym uczniom gratulujemy. Organizatorami konkursu były nauczycielki: Lucyna Bogdanowicz i Agnieszka Kucmierz.