Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Grupa seniorów „Złoty krąg” działająca przy Domu Kultury w Biskupicach Radłowskich zaprosiła seniorów z terenu gminy Radłów na wspólny wyjazdu do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Trasę turystyczną wycieczki poprowadził przewodnik, który wyczerpująco opowiadał                     o pięknie najmniejszego parku narodowego, za to najbogatszego w niezwykłości geologiczne, przyrodnicze i historyczne. Blisko sześćdziesięciu wycieczkowiczów zwiedziła Grotę Łokietka, zamek na Pieskowej Skale, wraz z niezwykłymi ekspozycjami: malarstwa, rzeźby, mebli, biżuterii oraz urządzeń codziennego użytku.

Przy letniej pogodzie zachwycaliśmy się majestatem Maczugi Herkulesa, „kościołem na wodzie” oraz niezwykle ukształtowanymi wapiennymi górami, grotami i czeluściami. Wąwozem udaliśmy się do Bramy Krakowskiej, podziwiając po drodze stawy hodowlane pstrągów, a przede wszystkim urok ukształtowanych skał i bujnej roślinności. W tej niecodziennej, przyrodniczej scenerii turyści z ziemi radłowskiej pozostali, aż do wieczora.

Uczestnicy turystycznej wycieczki przekazują panu burmistrzowi Zbigniewowi Mączce podziękowania za zapewnienie klimatyzowanego autokaru, dzięki czemu koszt wyprawy dla seniorów, był symboliczny!

     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Rozmiar czcionki
Włącz kontrast