Drużyna z Przybysławic Radłowskim Mistrzem Języka Ojczystego Roku 2023

Emocje, wiedza, współpraca w grupie, dobra zabawa, to wszystko towarzyszyło trzecioklasistom
z terenu naszej gminy, którzy wzięli udział w III Turnieju o tytuł Radłowskiego Mistrza Języka Ojczystego Roku 2023, zorganizowanym w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. prof. Franciszka Ziejki w Radłowie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przypadającego 21 lutego. Święto to przypomina o różnorodności językowej, a także o tym, iż język to narzędzie rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzi. Obchody tego dnia mają zwrócić uwagę na potrzebę troski o język ojczysty.

O tytuł Mistrza walczyło sześć pięcioosobowych drużyn, a były to drużyny z: Zespołu Szkół w Radłowie
z klasy 3A i 3B, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zdrochcu, Zespołu Szkoły Podstawowej
i Przedszkola w Niwce, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przybysławicach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Biskupicach Radłowskich.

Pytania dla wszystkich, zadania kto pierwszy ten lepszy, krzyżówka i rebusy pozwoliły wyłonić zwycięzcę, którym została drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. „Akcji III Most”
w Przybysławicach w składzie: Wiktoria Anioł, Gabriela Kaczmarska, Patrycja Szot, Filip Kaczmarski, Paweł Kaczmarski. Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym drużynom serdecznie gratulujemy wiedzy, chęci i zaangażowania w językowych rozgrywkach oraz życzymy dalszego pogłębiania i utrwalania wiedzy o języku ojczystym a przede wszystkim dbałości o piękno mowy polskiej.

Dyplom i nagrody zwycięskiej drużynie oraz nagrody pocieszenia pozostałym drużynom wręczyli Wiceburmistrz Miasta i Gminy Radłów Wiesław Armatys oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury          i Czytelnictwa w Radłowie Barbara Marcinkowska.

Dziękujemy Paniom: Dorocie Pochroń, Danucie Grabskiej, Danucie Sygnarowicz, Barbarze Mączko, Klaudynie Kochańczyk, Sylwii Smolickiej za współpracę i towarzyszenie
drużynom w turniejowych zmaganiach.

Fot. Anna M. Kędzior