Biblioteka Marcinkowice. Spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską

Relacja ze spotkania z Elizą Piotrowską, autorką ponad dwustu trzydziestu książek dla dzieci. W Marcinkowicach pisarka czuła się dobrze. Zauroczona była piękną jesienną pogodą. Tam, gdzie mieszka (Brazylia) przez cały rok bujna zieleń, która po dłuższym pobycie przydusza.

Pisarka dynamicznie poprowadziła spotkanie, doskonale zajmując uwagę dzieciom. Prezentowała, te najbardziej lubiane serie książek „Ciocia Jadzia” i humorystyczne opowieści w cyklu „Tupcio Chrupcio” – książki tłumaczone z języka włoskiego. Czytała dzieciom najzabawniejsze fragmenty książek, zwracając przy tym uwagę na kolorowe, własnego autorstwa ilustracje. Pani Eliza zajmująco też opowiadała o pracy pisarskiej i długim pobycie w Brazylii. Choć wspomniała, że ukończyła kurs tańca brazylijskiej samby, nie dała się jednak namówić na choćby krótki jego pokaz.

W trakcie spotkania literackiego dla dzieci, pisarka wręczyła dyplomy za super kontakt z książką. Nagrodzeni to: Zosia Bratko i Hubert Bratko. Gratulujemy!

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książek z autorskim wpisem oraz zrobienia sobie pamiątkowej fotografii.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przybysławicach, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej oraz Niepublicznego Przedszkola w Zdrochcu.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu ”Partnerstwo dla książki 2022”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego”.

Tekst i fot. Zbigniew Marcinkowski