Biblioteka Biskupice Radłowskie. Spotkanie z Elizą Piotrowską – polską pisarką z Brazylii

Nasza biblioteka gościła pisarkę Elizę Piotrowską, która przybyła z  Ciocią Jadzią – ulubioną i znaną bohaterką serii książek dla dzieci. W spotkaniu autorskim wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Biskupic Radłowskich wraz wychowawcami i opiekunami.

Pisarka zajmująco poprowadziła spotkanie. Prezentowała własne książki, czytała ich fragmenty, a później  opowiadała o  głównych bohaterach swoich książek, m.in. zwariowanej Cioci Jadzi. Opowiadała też o Brazylii –  kraju w którym obecnie mieszka.

Spotkanie było też okazją do wyróżnienia najlepszych czytelników. Dyplom Małego Czytelnika osobiście wręczyła pisarka Aleksandrze Marcinkowskiej i Mikołajowi Marcinkowskiemu.

Na zakończenie spotkania E. Piotrowska odpowiadała na pytania dzieci (wiele z nich było zaskakujących), a później podpisywała książki, pieczętując je zabawną pisarską pieczęcią.

Pragniemy poinformować rodziców i dzieci, że w naszej bibliotece znajduje się kilkanaście tytułów książek E. Piotrowskiej. Zachęcamy do ich wypożyczania. Są wspaniałe!

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu ”Partnerstwo dla książki 2022”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego”.

Tekst. Marta Marcinkowska

Fot. Zbigniew Marcinkowski