Spotkanie Saloniku literackiego i Dyskusyjnego Klubu Książki

Lirycznie, nostalgicznie, a przede wszystkim kobieco – tak wyglądało kolejne spotkanie Saloniku literackiego i DKK w naszej bibliotece, które odbyło się 23 lutego, jak zawsze w ostatni czwartek miesiąca.

Fragmenty wspomnień o swoim dziadku – zmarłym niedawno Tadeuszu Patulskim (lokalnym muzyku ludowym, instruktorze muzyki i animatorze kultury) przygotowała Pani Klaudia Leśniowska. Przybyłe słuchaczki dołączyły własne wspomnienia związane z osobą Pana Tadeusza. Na zakończenie Klaudia przedstawiła kilka wierszy miłosnych swojego autorstwa, gorąco przyjętych przez odbiorców.

Zaciekłą dyskusję wywołała prezentacja dotycząca książki Doroty Wodeckiej „Polonez na polu minowym”, którą również przytoczyła Klaudia Leśniowska. Czy żyjemy tylko historią? Czy potrafimy się odnaleźć w tu i teraz, nie zapominając o tym , co było. Każda z klubowiczek miała swoje zdanie, a konfrontacje były bardzo ciekawe i inspirujące.

Zapraszamy na kolejne spotkanie 30 marca o godz. 17.00