Biblioteka w Marcinkowicach. Promocja czytelnictwa wśród przedszkolaków

Wizyta u przedszkolaków zawsze jest przyjemnością. Buzie się im nie zamykają, ale kiedy pani bibliotekarka czyta, potrafią uważnie słuchać.
Dzisiejsze głośne czytanie „Wielkiej księgi Kici Koci” w Niepublicznym Przedszkolu w Zdrochcu to jedna z wielu odsłon akcji „Całą Polska czyta dzieciom”. Nauczyciele, bibliotekarze, rodzice wiedzą, jak korzystnie na dziecko wpływa słuchanie czytanego tekstu.
Mamy z przedszkolakami, a raczej z ich nauczycielkami, niepisaną umowę, że za każdą czytelniczą wizytę w przedszkolu biblioteka otrzymuje jedną zakładkę do książki. Tym razem była to zakładka-zielona sówka. Od przedszkolaków z Pasieki mamy już zakładkę-gąsieniczkę. Chcemy w przyszłości zebrać całą kolekcję-menażerię.