Aktualności

Z Janowa Lubelskiego do Radłowa

Spontaniczna podróż obrazów autorstwa Stefanii Wójcik w czasie której prace przekazywane są z jednej miejscowości do drugiej, koordynowana jest telefonicznie przez autorkę prac. Takim sposobem prace artystki dotarły również do naszej biblioteki.
 
Miłym zaskoczeniem dla nas była wizyta pani Stefanii w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie, która przemierzyła kilkaset kilometrów, by dostarczyć nam jeszcze kilkadziesiąt nowych dzieł, których motywem przewodnim są kwiaty i pejzaże.
Dziękujemy pani Stefanii za piękne obrazy, które do połowy sierpnia będą zdobić wnętrze naszej biblioteki. Dziękujemy za miłe spotkanie w bibliotece oraz za pamiątkowy wpis do bibliotecznej kroniki: „Malarstwo jest milczącą poezją a poezja to milczące malarstwo” /Symonides/. Z wyrazami szacunku dla pracy BIBLIOTEKARZY a szczególnie dla Biblioteki w Radłowie Stefania Wójcik Janów Lubelski.
 
Pasjonatów sztuki w tym szczególnie malarstwa, gorąco zachęcamy do zapoznania się z twórczością Stefanii Wójcik, której prace prezentowane są w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie. Istnieje również możliwość zakupu prezentowanych prac.
Fot. Anna M. Kędzior, Katarzyna Baran.