Aktualności

Academica

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie dołączyło do systemu ACADEMICA, udostępniającego zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej. W związku z tym istnieje możliwość korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie.

ACADEMICA to cyfrowa wypożyczalnia pełnotekstowych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy. Spośród blisko 3 mln dokumentów, ACADEMICA udostępnia:

  • publikacje z domeny publicznej
  • publikacje chronione prawem autorskim

Głównym celem systemu ACADEMICA jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Użytkownicy bibliotek w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Academica umożliwia studentom i uczniom dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (monografii, podręczników, skryptów, artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

Terminal ACADEMICA dostępny jest w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy do biblioteki w celu zarejestrowania się w systemie ACADEMICA.

Dla użytkowników

https://academica.edu.pl/static/Regulamin-uzytkownika-Academica.pdf

https://academica.edu.pl/static/Podrecznik-czytelnika-CWPN-Academica.pdf