Wystawa obrazów pani Stefanii Wójcik – artystki z Janowa Lubelskiego

Cieszą barwą, wyciszają, nastrajają do refleksji…

W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie zagościły obrazy pani Stefanii Wójcik – artystki z Janowa Lubelskiego.

Na wystawę obrazów w radłowskiej bibliotece składają się prace prezentujące kwiaty, pejzaże i motywy religijne, wykonane techniką olejną, akwarelami i pastelami.

„Moje ulubione motywy to kwiaty tak jak i pejzaż bo cieszą oczy swoją barwą, kształtem, zapachem i pięknem. Są akcentem kolorystycznym w domu i nadają mu uroczysty nastrój. Wiele znaczą. Są wyrazem naszych pozytywnych uczuć. Ożywiają wnętrze bo żyją. Wymagają troski, ale odwdzięczają się pięknem. Zaś pejzaż zachwyca urodą, wycisza, nastraja do refleksji i daje wypoczynek dla umysłu w szalonym, zapędzonym świecie” – tak sama mówi o swojej twórczości artystka.

Letnią ekspozycję można oglądać do połowy sierpnia, od poniedziałku do piątku w godz. pracy biblioteki (9.00 – 17.00).

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Istnieje również możliwość zakupu prezentowanych prac.

Stefania Wójcik – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu (kierunek – konserwacja zabytków). Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Jest nauczycielem dyplomowanym. Od ponad 16 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Pani Stefania Wójcik pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku. Swoje prace prezentowała wielokrotnie na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej obrazy odniosły wiele sukcesów, a autorka zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia.

Fot. Anna M. Kędzior.