Aktualności

Spotkanie autorskie – warsztaty literackie – promocja książki

CZŁOWIEK I MASZYNA

Dom Tymka, Maćka i Anity jest fortecą naszpikowaną elektroniką. Wszystkowiedzący komputer Pina beznamiętnym głosem informuje, kiedy należy zamówić mleko albo opuścić żaluzje, włącza ogrzewanie i pokazuje obraz z kamery przed domem. Gdy w święta do rodziny trafia przypadkiem Evo, najnowszej generacji robot osobisty, nawet Pina nie może sobie z nim poradzić. Nagle wszystko wywraca się do góry nogami, usterka goni usterkę, telefony są niedostępne, a dom staje się dla rodzeństwa pułapką. Czy człowiek jest w stanie przechytrzyć maszyny? I kto stoi za tajemniczą awarią? O tym możemy się dowiedzieć z najnowszej książki Ewy Wachowiak pt. Awaria.

Autorka książek, opowiadań i scenariuszy filmów animowanych spotkała się z uczniami kl. 4                        z Zespołu Szkół w Radłowie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie.  Nawiązując do treści najnowszej książki, poruszyła temat nowoczesnych technologii.  Opowiadała do czego wykorzystywane są dzisiaj roboty. W rozmowie z dziećmi pytała: Czy komputery wiedzą wszystko?
Na kogo możemy liczyć w przypadku awarii wszystkich  urządzeń technicznych?
Czy mamy w domach roboty i do czego one nam służą? Spotkanie było okazją, by zastanowić się nad tym, jak zmieniają nas komputery, smartfony, roboty, co zyskujemy poprzez wykorzystanie nowych technologii i co  przez nie tracimy? W czasie spotkania dzieci miały również możliwość zadania pytań zaproszonemu gościowi.

Warto wspomnieć, że w radłowskiej bibliotece dostępne są wszystkie dotychczas wydane książki autorki. Twórczość Joanny Wachowiak to literatura ciesząca się uznaniem wśród czytelników oraz doceniana i wyróżniana wielokrotnie w różnorodnych konkursach. Zachęcamy dzieci i młodzież do sięgania po wartościową literaturę i korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki głównej oraz filii.