Aktualności

Akcja „Mała książka wielki człowiek”

 

Kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” w której bierze udział Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie wraz  z filiami, cieszy się dużym powodzeniem.  

Wśród  dzieci, które biorą w niej udział są miłośnicy książek, którzy zdobyli już wszystkie naklejki na swoich Kartach Małego Czytelnika, czekają na podsumowanie akcji i w dalszym ciągu odwiedzają bibliotekę i wypożyczają książki.  Czekamy jeszcze na małych czytelników, którzy małymi kroczkami sięgają po literaturę dziecięcą i kompletują naklejki.

Drodzy Rodzice, drogie Dzieci podsumowanie akcji zbliża się wielkimi krokami. Czekamy na Was w bibliotece. Zapraszamy do Działu Literatury Dziecięcej, w którym  dostępne są m.in. książki – zabawki, najpiękniejsze bajki i baśnie, książki do nauki czytania.  Kampania „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających z czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Ma zachęcać rodziców do jak najczęstszego spędzania czasu z dzieckiem na wspólnym czytaniu i zabawie z książką, a także do wyrabiania w dziecku nawyku czytelniczego przez regularne wizyty w bibliotece.