Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Grupa seniorów „Złoty krąg” działająca przy Domu Kultury w Biskupicach Radłowskich zaprosiła seniorów z terenu gminy Radłów na wspólny wyjazdu do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Trasę turystyczną wycieczki poprowadził przewodnik, który wyczerpująco opowiadał                     o pięknie najmniejszego parku narodowego, za to najbogatszego w niezwykłości geologiczne, przyrodnicze i historyczne. Blisko sześćdziesięciu wycieczkowiczów zwiedziła Grotę Łokietka, zamek na Pieskowej Skale, wraz z niezwykłymi ekspozycjami: malarstwa, rzeźby, mebli, biżuterii oraz urządzeń codziennego użytku.

Przy letniej pogodzie zachwycaliśmy się majestatem Maczugi Herkulesa, „kościołem na wodzie” oraz niezwykle ukształtowanymi wapiennymi górami, grotami i czeluściami. Wąwozem udaliśmy się do Bramy Krakowskiej, podziwiając po drodze stawy hodowlane pstrągów, a przede wszystkim urok ukształtowanych skał i bujnej roślinności. W tej niecodziennej, przyrodniczej scenerii turyści z ziemi radłowskiej pozostali, aż do wieczora.

Uczestnicy turystycznej wycieczki przekazują panu burmistrzowi Zbigniewowi Mączce podziękowania za zapewnienie klimatyzowanego autokaru, dzięki czemu koszt wyprawy dla seniorów, był symboliczny!