Aktualności

Bibliotekarska praktyka

Justyna Hajdas pochodzi z Zabawy. Jest absolwentką tamtejszych szkół: Podstawowej i Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Tytuł licencjata zdobyła na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie im. KEN, gdzie studiowała filologię polską – specjalność komunikacja społeczna. Studia magisterskiena kierunku filologia polska, spec. edukacja medialna i dziennikarstwo odbywa w Państwowej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

W ramach praktyk zawodowych publikowała artykuły o tematyce lokalnej na łamach „Dziennika Polskiego” oraz pracowała w redakcji RDN Małopolska. Jest autorką scenariuszy okolicznościowych spektakli i tekstów zamieszczanych w kwartalniku „Śladami Karoliny”, miłośniczką klasykii poezji Bolesława Leśmiana. Aktualnie odbywa praktyki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radłowie.

Wielokierunkowość jej zainteresowań, a przede wszystkim odpowiedzialność i uprzejmość, znakomicie korespondują z wizerunkiem dobrego, współczesnego bibliotekarza.Studentka Justyna Hajdas, cechami tymi zdobyła sobie – wśród rzeszy czytelników – zasłużoną sympatię.