Aktualności

W poszukiwaniu własnych talentów

W siedzibie radłowskiej biblioteki publicznej odbył się wernisaż  wystawy malarstwa Krystyny Wigurskiej, rodzinnie związanej z Radłowem oraz recital utalentowanej muzycznie Alicji Regi. Zamysłem spotkania – na przykładzie zaproszonych gości – było zwrócenie uwagi młodzieży na drzemiące w nas różne talenty, które powinniśmy nie tylko odkrywać, ale przede wszystkim pięknie rozwijać.

Na czas spotkania przestrzeń biblioteki wypełniły prace malarskie, które były znakomitym tłem do rozmów o artystyczno-twórczej pracy zaproszonych gości, a przede wszystkim dojrzałych prezentacji wokalnych młodziutkiej Alicji Regi. Młodzież uczestnicząca                        w spotkaniu otrzymała wiele wskazówek i zachęt do rozwijania i pielęgnowania własnych talentów. – Przez rozwijanie swoich zdolności, życie jest piękniejsze, ciekawsze, a człowiek jest bardziej szczęśliwy – podkreślała w swoich wystąpieniach malarka Krystyna Wigurska.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu kulturalnych imprez „Ratusz pełen kultury”, w którym uczestniczyła młodzież wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych                       w Radłowie i Publicznych Gimnazjów, w Radłowie i Zabawie. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka.

Blisko czterdzieści prac plastycznych, w tym misternie wykonane ikony, prezentowane będą  w bibliotece do końca czerwca 2018 r. Zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Fot. Dorota Czernecka, Zbigniew Marcinkowski