W poszukiwaniu własnych talentów

W siedzibie radłowskiej biblioteki publicznej odbył się wernisaż  wystawy malarstwa Krystyny Wigurskiej, rodzinnie związanej z Radłowem oraz recital utalentowanej muzycznie Alicji Regi. Zamysłem spotkania – na przykładzie zaproszonych gości – było zwrócenie uwagi młodzieży na drzemiące w nas różne talenty, które powinniśmy nie tylko odkrywać, ale przede wszystkim pięknie rozwijać.

Na czas spotkania przestrzeń biblioteki wypełniły prace malarskie, które były znakomitym tłem do rozmów o artystyczno-twórczej pracy zaproszonych gości, a przede wszystkim dojrzałych prezentacji wokalnych młodziutkiej Alicji Regi. Młodzież uczestnicząca                        w spotkaniu otrzymała wiele wskazówek i zachęt do rozwijania i pielęgnowania własnych talentów. – Przez rozwijanie swoich zdolności, życie jest piękniejsze, ciekawsze, a człowiek jest bardziej szczęśliwy – podkreślała w swoich wystąpieniach malarka Krystyna Wigurska.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu kulturalnych imprez „Ratusz pełen kultury”, w którym uczestniczyła młodzież wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych                       w Radłowie i Publicznych Gimnazjów, w Radłowie i Zabawie. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka.

Blisko czterdzieści prac plastycznych, w tym misternie wykonane ikony, prezentowane będą  w bibliotece do końca czerwca 2018 r. Zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Fot. Dorota Czernecka, Zbigniew Marcinkowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Rozmiar czcionki
Włącz kontrast