Książka, to mędrzec pełen słodyczy

Biblioteka Publiczna w Marcinkowicach, w ramach ogólnopolskiej akcji Tygodnia Bibliotek,  gościła aktorów Teatru Edu-Artis z Krakowa ze spektaklem promującym książkę  i  czytelnictwo „Co w trawie piszczy”.

Artyści wcielili się w postaci: Pszczółki Mai, Gucia, Filipa i Pajęczycy Tekli. Zabawa była wyśmienita, a widownia licznie zgromadzona reagowała bardzo żywiołowo. Na koniec spektaklu połączył wszystkich wspólny taniec.

W edukacyjnym przedstawieniu udział wzięły dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Przybysławicach oraz Niepublicznej Szkoły i Przedszkola w  Zdrochcu. Spotkanie z teatrem było okazją do wyróżnień najaktywniejszych,  młodych czytelników Biblioteki w Marcinkowicach. Nagrody otrzymali: Natalia Opiła, Ola Kuczek, Łukasz Kiełbik, Gabrysia i Martyna Lechowicz oraz Iza i Mateusz Kuczek.

Wyróżnionym wręczono książki i okolicznościowe dyplomy z sentencją: „Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste  życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem…”.  Wszystkim wyróżnionym gratulujemy pięknego kontaktu z książką!