Aktualności

Spotkanie byłych, radłowskich licealistów

23 maja niewielka już grupa abiturientów Liceum Ogólnokształcącego w Radłowie rocznik 1954, spotkała się ponownie. Organizatorem, corocznych koleżeńskich spotkań, odbywających się nieprzerwanie od piętnastu lat, jest niestrudzony Mieczysław Barabasz.

Grupa byłych licealistów odwiedziła szkołę, udała się też na spacer do przyszkolnego parku, a następnie podczas towarzyskiego spotkania w Radłowskiej Restauracji wspominała lata szkolne i czas za szybko płynący.

Byli uczniowie pamiętają swoje miejsca w ławkach, różne anegdoty związane z profesorami, oceny, a przede wszystkim egzamin dojrzałości. Na pytanie, który z profesorów utkwił im najbardziej w pamięci, jednogłośnie wymienili: dyrektora Jakuba Urygę, znakomitego matematyka Andrzeja Jarosińskiego i polonistę Ignacego Drąga.

Podczas spotkania byli licealiści przekazali do zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radłowie „Kronikę spotkań maturzystów radłowskiego LO z 1954 roku”. To obszerny zbiór wspomnień, dokumentów i fotografii, który był gromadzony przez uczniów w czasie ostatnich piętnastu lat. Kronika ta ma służyć wszystkim zainteresowanym historią radłowskiego liceum.

Szacowne grono byłych licealistów, ze względu na ciężar niesionych lat i odległości miejsc swojego zamieszkania, podjęło decyzję, że jest to ich ostatnie klasowe spotkanie! Temu wydarzeniu towarzyszyły serdeczne uściski i łzy wzruszenia…

 

W ostatnim spotkaniu, abiturientów LO w Radłowie rocznik 1954, uczestniczyli: Mieczysław Barabasz, Czesława Markowska, Józef Rożyński, Genowefa Pełka, Pelagia Grabowska, Kazimierz Wordecha, Edward Rzepka i Maria Kosiniak.