Aktualności

Spotkanie z Grażyną Zielińską – polską aktorką teatralną i filmową

W siedzibie Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie odbyło się spotkanie z aktorką Grażyną Zielińską. Moderatorem spotkania był Dariusz Rekosz, ceniony animator kultury, autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Aktorka interesująco snuła opowieść o niełatwej drodze zawodowej, kontaktach ze znanymi aktorami i rolami o których mogła tylko pomarzyć w młodości.   Spotkanie było też okazją do podziękowania Krystynie Wigurskiej za trzymiesięczną, autorską prezentację malarstwa w bibliotece.

Grażyna Zielińska urodziła się we Wrocławiu, tu ukończyła wrocławską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Obecnie mieszka w Płocku i pracuje w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Najbardziej charakterystyczne role naszego gościa to Zofia Steć, czyli babka zielarka z serialu „Ranczo” oraz bufetowa z serialu „Na dobre i na złe”. Na „szklanym ekranie” zadebiutowała w serialu „13 posterunek”, następnie był serial „Miasteczko”.

Rola mamy Mareczka w „Na dobre i na złe” została napisana na jeden odcinek, jednak przygoda ze szpitalem w Leśnej Górze trwa już 18 lat. Grażyna Zielińska gra role drugoplanowe i epizodyczne, to dzięki nim jest zapamiętywana przez publiczność.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.