Marek Kamiński i Jan Mela w Radłowie

Ponad czterystu uczestników spotkań z Panem Markiem Kamińskim i Panem Janem Melą, które zorganizowano w Miejskim Centrum Kultury w Radłowie, miało wyjątkową okazję, by wziąć udział w niezwykłej lekcji życia, która pokazuje, że niemożliwe nie istnieje, a niepełnosprawność to tylko stan umysłu.

„Trzeba sobie wyznaczyć w życiu cel i dążyć do jego realizacji, ale to nie cel jest najważniejszy lecz droga do jego osiągnięcia. Sukces jest to tylko przechodzenie od jednej porażki do drugiej z niegasnącym entuzjazmem. Słyszycie tylko o moich sukcesach, a więcej w moim życiu było porażek, które pomogły mi osiągnąć zamierzone cele. Każdy zdobywa w życiu swoje bieguny, nie musi to być biegun geograficzny, to nie wasze ręce i nogi dochodzą na biegun ale wasz umysł i silna wola…” – mówił m.in. Marek Kamiński.

„Miewałem chwile zwątpienia, trudno było znaleźć chęć do życia po wypadku. Czasem to, co wydaje nam się naszą największą porażką lub klęską może stać się początkiem nowej, lepszej drogi. Najważniejsze by mieć wokół siebie osoby, które nam pomagają. W moim przypadku byli to rodzice, przyjaciele i Marek. To oni pozwolili uwierzyć, że wypadek nie musi przekreślać wszystkich marzeń, to dzięki nim stanąłem na nogi. Można mieć komplet rąk i nóg i siedząc w domu z telefonem w ręku nie mieć żadnego celu, a można na wózku zdobywać szczyty i kto tu jest niepełnosprawny?…”– takie m.in. słowa kierował do zebranych Jan Mela.

Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom ze wszystkich Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy oraz sąsiednich gmin, Wychowawcom i Podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcu, Mieszkańcom i Przyjaciołom naszej Biblioteki za udział w spotkaniach.

Spotkania zorganizowano w ramach Programu „Partnerstwo dla książki” 2022.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Fot. Anna M. Kędzior.