Aktualności

Narodowe Czytanie w Marcinkowicach

Biblioteka Publiczna w Marcinkowicach wzięła udział w akcji Narodowego Czytania, zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

W sobotę 8 września zaproszeni goście czytali w Filii bibliotecznej w Marcinkowicach wybrane przez siebie fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

W odnowionej siedzibie biblioteki pięknie zabrzmiały fragmenty dzieła Stefana Żeromskiego czytane przez: burmistrza Zbigniewa Mączkę, dyr. Barbarę Marcinkowską, Barbarę Kruk, Martę Marcinkowską, Zbigniewa Marcinkowskiego i Piotra Nowaka.  Oprawę muzyczną spotkania zapewniła Weronika Kosman.

Gośćmi honorowymi tegorocznego Narodowego Czytania była sołtys Marcinkowic Lucyna Wódka i radna Rady Miejskiej w Radłowie Elżbieta Wiśniewska-Woźniczka.

Narodowe Czytanie stanowi doskonałą okazję, by przypomnieć największe dzieła polskiej literatury, na nowo odkryć ich wyjątkowy charakter i aktualność. To nie tylko kontakt z pięknem polszczyzny oraz ideami, które na przestrzeni wieków kształtowały naszą tożsamość, ale również możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie znajomych. Takie inicjatywy sprzyjają wzmocnieniu wspólnoty, uświadamiając, jak wiele łączy nas jako naród.