Aktualności

Biblioteka w projekcie

Filia biblioteczna w Biskupicach Radłowskich zakwalifikowała się do ogólnopolskiej akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”.

 

W akcję „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” włączyło się 300 bibliotek. Podczas warsztatów, na podstawie specjalnego scenariusza, odbędą się: gry miejskie, wycieczki plenerowe, multimedialne prelekcje historyczne i quizy patriotyczne. Wśród atrakcji również beading, czyli tworzenie koralików czy wykonywanie symbolicznego drzewka mirabelki z przesłaniem do ojczyzny. Wszystkiemu będzie towarzyszyć głośne czytanie książki Mirabelka Cezarego Harasimowicza oraz degustacje słodkości z mirabelek. Dzięki akcji pojawią się również nowo zasadzone mirabelki.

Do akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” zgłosiło się już ponad 300 bibliotek z całej Polski. Wśród nich placówki publiczne, szkolenie i pedagogiczne, które zapowiadają mnóstwo atrakcji. Akcja odbywa się w ramach 100-lecia niepodległości – daje to bibliotekom możliwość udziału w świętowaniu oficjalnych obchodów, ale i szansę na zwiększenie świadomości wśród lokalnej społeczności na temat burzliwych losów historii Polski.