Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursów

W minionym Tygodniu Bibliotek odbywającym się pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” zorganizowaliśmy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych konkursy online.
Uczniów klas 1-3 zaprosiliśmy do zabawy słowem, która polegała na ułożeniu jak największej liczby polskich wyrazów z liter znajdujących się w słowie BIBLIOTEKA. Każda litera mogła pojawić się z wyrazie tylko raz.
 
Zwycięzcą konkursu został Kamil Tomaszek, który ułożył 44 wyrazy. Dla ciekawych publikujemy ułożone przez Kamila wyrazy: bak, bal, Bali, bat, belka, Biblia, bila, bilet, bio, bitka, blat, blok, Bolek, Bot, botki, Ela, ile, kabel, kat, kilo, kilt, kit, kita, klita, kobalt, kolba, kolia, kot, kto, lato, lek, Libia, lit, loki, lot, lotka, Ola,Olek, tak, talib, tik. Gratulujemy
Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w zabawie, ale ułożyły mniej wyrazów niż nasz rekordzista.
 
Kogo przedstawia plakat promujący XVIII edycję ogólnopolskiego programu „Tydzień Bibliotek”, odbywającego się w dniach 8-15 maja 2021r. pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” i dlaczego ta postać jest tak ważna dla rozwoju bibliotek? Tak brzmiało pytanie w konkursie dla dorosłych.
Na plakacie przedstawiony jest J. Gutenberg, wynalazca druku i założyciel drukarni, dzięki któremu książka może dotrzeć do szerokiego grona odbiorców – jako pierwsza takiej prawidłowej odpowiedzi udzieliła pani Monika Kosman. Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie.