Biblioteka Marcinkowice. Z przedszkolakami o Konopnickiej

W ramach programu dotacyjnego „Partnerstwo dla książki 2022”,  Filia Biblioteczna w Marcinkowicach zrealizowała 28 września 2022 r. zadanie pn.: „Działania animujące czytelnictwo w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Radłowie oraz w jej filiach”.

Działanie projektowe obejmowało spotkanie z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola w Zdrochcu, które poświęcono twórczości i życiu Marii Konopnickiej. W programie spotkania zaprezentowano publikacje M. Konopnickiej będące w zbiorze biblioteki, opowiadano dzieciom ciekawostki z życia pisarki oraz czytano na głos mniej znane utwory poetyckie i prozatorskie. Ponadto przygotowano dla dzieci zabawę ruchową, a także herbatkę z sokiem malinowym i czekoladowe babeczki. Na pamiątkę spotkania przedszkolakom przekazano cztery egzemplarze wierszy Marii Konopnickiej.

„Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

Tekst i fot. Zbigniew Marcinkowski