Aktualności

Renata Piątkowska – spotkanie autorskie

Renata Piątkowska będzie gościem spotkania autorskiego w filii w Marcinkowicach – 3 października o godz. 11.00.

„Która to Malala, czyli historia dziewczynki, która chciała chodzić do szkoły” to temat spotkania, którego celem będzie zapoznanie dzieci z Malalą jedynym na świecie dzieckiem, które otrzymało Pokojową nagrodę Nobla w 2015 r. oraz Konwencją Praw Dziecka.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Koło kultury”, finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego.

Renata Piątkowska – polska pisarka, autorka książek dla dzieci m.in: „Opowiadań dla przedszkolaków”, „Opowiadań z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski” i wielu innych. Wielokrotnie nagradzana, m.in. Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Nagrodą Literacką im. Astrid Lindgren, nagrodą w konkursie Przecinek i Kropka. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, została  także odznaczona Medalami za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Ludziom Czyniącym Dobro. Kawaler Orderu Uśmiechu. Jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno.