Roksana Jędrzejewska – Wróbel – spotkanie autorskie

Laureatka Nagrody Literackiej Podróż Hestii  2022 Roksana Jędrzejewska – Wróbel będzie gościem spotkania w filii w Biskupicach Radłowskich – 27 września o godz. 9.00.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Koło kultury”, finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego.

Roksana Jędrzejewska – Wróbel – uznana autorka książek dla dzieci i popularyzatorka dobrej literatury dziecięcej, scenarzystka, doktor literaturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Laureatka tegorocznej Nagrody Literackiej Podróż Hestii za najciekawszą i najbardziej wartościową książkę dla młodzieży „Stan splątania”. Zwyciężczyni organizowanego przez Empik konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” oraz laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Jej książki wpisane są na Złotą Listę Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. W 2007 roku otrzymała brązowy medal „Zasłużeni Kulturze – Gloria Artis”. Jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.