Edyta Jungowska – spotkanie z aktorką w ramach Nocy Bibliotek

W ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w tym roku odbywa się pod hasłem „To się musi powieść” zapraszamy na spotkanie z Edytą Jungowską, które odbędzie się 30 września 2022r. o godz. 15.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. prof. Franciszka Ziejki w Radłowie.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej wraz z opiekunami. W czasie spotkania nie zabraknie interaktywnej zabawy, rozmów aktorki z dziećmi, pamiątkowych zdjęć, autografów oraz zakupu audiobooków.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Koło kultury”, finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego.

Edyta Jungowska – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jest absolwentką PWST w Warszawie. Na swoim koncie ma takie nagrody jak: Nagroda im. Leona Schillera za rok 1996 oraz Nagroda Ewy Demarczyk i nagroda im. A. Waligórskiego w konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2000 roku. Znana widzom z np. roli siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe”. Pani Edyta jest również lektorką literatury dziecięcej oraz zajmuje się dubbingiem do bajek animowanych. Od 2010 roku prowadzi wydawnictwo Jung-off-ska, które wydaje audiobooki oraz książki dla młodych czytelników. Jej głos dzieci znają z bajek: Smerfy, Atomówki, Animaniacy oraz z serii audiobooków, w których szczególnie propaguje twórczość Astrid Lindgren. np. „Pippi Pończoszanka”, „Dzieci z Bullerbyn”, czy „Karlson z dachu”.