Aktualności

Biblioteka Biskupice Radłowskie. O Konopnickiej z teatrzykiem Gąska

W ramach programu dotacyjnego „Partnerstwo dla książki” Filia Biblioteczna w Biskupicach Radłowskich zrealizowała 22 września 2022 r.  zadanie pn.: „Działania animujące czytelnictwo w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Radłowie oraz w jej filiach”.

Działanie projektowe obejmowało spotkanie z przedszkolakami dotyczące twórczości Marii Konopnickiej. Z tej okazji teatrzyk kukiełkowy „Gąska”, działający przy Kole Gospodyń Wiejskich, zaprezentował przedstawienie, którego scenariusz opracowano w oparciu o książkę Marii Konopnickiej „Na jagody”. Oprócz przedstawienia, przedszkolakom czytano wiersze Konopnickiej, a później zaproszono dzieci do zabaw ruchowych. Niespodzianką przygotowaną przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich były jagody, babeczki i herbata z sokiem malinowym. Na pamiątkę spotkania przedszkolakom przekazano cztery egzemplarze wierszy Marii Konopnickiej.

„Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

 

Fot. Katarzyna Owsianka