Aktualności

Wiersze Żołnierza Wyklętego

Po jakież to licho ja tu przybyłem

Tuż przed uroczystościami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, został opracowany i wydany tom wierszy  Tadeusza Kryzi z Woli Radłowskiej – Żołnierza Niezłomnego, patrioty, człowieka nieugiętego z życiowymi zasadami.

Wydania i sfinansowania publikacji podjął się dyrektor firmy „Witospol” Józef Szwiec. – Poznaję Tadeusza Kryzię dopiero teraz – czytając Jego wiersze w których opowiada o swej historii, dzieli się przemyśleniami na temat życia, wartości którymi się kierował, czy obawami przed tym co przyniesie przyszłość. Czytam te wiersze jako zapis doświadczeń człowieka wplątanego w okrutne tryby historii – pisze we wstępie wydawca wierszy J. Szwiec.

Promocja tomiku wierszy odbędzie się podczas wtorkowych, patriotycznych uroczystości w Radłowie. Zainteresowani uczestnicy  uroczystości otrzymają bezpłatnie wyjątkową publikację. Nakład wydawniczy wyniósł 1000 egzemplarzy.     

Całość niepublikowanej dotąd literackiej i poetyckiej twórczości Tadeusza Kryzi została przekazana przez rodzinę do zbiorów Biblioteki w Radłowie. jest autentycznym źródłem lokalnej informacji sprzed kilku dekad i może być przyczynkiem do wielu opracowań historycznych nieodległej, ale jakże skomplikowanej historii ziemi radłowskiej.