Pierwszoklasiści w bibliotece

„Ojojoj! Jest coraz gorzej! – skrzat Adrian kręci głową, załamany. Święty Mikołaj przywdział właśnie swój roboczy strój… Niestety okazuje się, że nie jest w stanie dopiąć paska, tak bardzo przytył przez ostatni rok …” – tak rozpoczyna się świąteczne opowiadanie pt. „Dieta Świętego Mikołaja”, którego zakończenie na pewno znają pierwszoklasiści z Radłowa, nasi goście, którzy właśnie to i inne opowiadanie pt. „Święty Mikołaj i osiołek Eustachy” poznali podczas wizyty w naszej bibliotece (30.11).

Miło nam było gościć w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. prof. Franciszka Ziejki uczniów klas pierwszych wraz z wychowawczyniami z Zespołu Szkół w Radłowie dla których przygotowaliśmy mikołajkową niespodziankę.

Po przeczytaniu świątecznych opowiadań przez Dyrektor GCKiC Barbarę Marcinkowską i bibliotekarkę Magdalenę Kaperę – Patułę w poszukiwaniu prezentów, wyruszyliśmy pociągiem w podróż po bibliotece, by odnaleźć słodką niespodziankę i biblioteczne torby, które na pewno przydadzą się w czasie kolejnych odwiedzin. A nasi goście zapewniali, że lubią książki, większość z nich jest częstymi bywalcami naszej biblioteki już od czasów przedszkolnych.

Fot. Anna M. Kędzior