„Mała książka – wielki człowiek” – dotychczasowi zdobywcy nowych Wyprawek Czytelniczych

Nowa edycja projektu nabiera rozpędu. W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. prof. Franciszka Ziejki jako pierwsza Wyprawkę Czytelniczą nowej edycji projektu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” na rok 2022/2023 odebrała Lenka Kozioł. Kolejni zdobywcy wyprawek to: Weronika Bieryt, Zuzia i Kajetan Dziaduła oraz Maja Tołstow. Książeczkę pt. „Krasnal w krzywej czapce” – pięknie ilustrowaną, o bajkowej treści i mądrym przesłaniu odebrali również: Agatka Flik, Antosia Urbanek, Zuzia Prosowicz, Filip Gad, Michał Jachimek, Oliwia Ostręga, Oliwia Prosowicz, Antoś Mękarski, Karolinka i Wiktoria Gołas, Tomasz Flik, Franciszek Liber, Diana Hajdas, Lenka Kobzdej oraz Zuzia Suda.

Do grona przyjaciół „Krasnala w krzywej czapce”, dołączają dzieci, które już bardzo dobrze są obeznane z naszą biblioteką i często ją odwiedzają. Niektóre z nich brały udział w poprzedniej edycji projektu i znowu z radością zapełniać będą naklejkami nową kartę. Ciągle pojawiają się zupełnie nowi mali czytelnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę z książką i z radością zapoznają się z przygodami krasnala. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy jak najczęstszych spotkań z nami, a rodziców oraz dzieci przedszkolne, które jeszcze nie skorzystały z darmowej wyprawki czytelniczej zachęcamy do odwiedzin biblioteki. Z akcji mogą również korzystać dzieci, które brały udział w poprzednich edycjach projektu.

Zapraszamy do odwiedzin w bibliotece i odbiór Wyprawek Czytelniczych.