Aktualności

Mała książka – wielki człowiek

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie wraz z filiami w Biskupicach Radłowskich i Marcinkowicach przystąpiła do Projektu dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. 

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i  spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.  

        W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie można odebrać od lipca 2019 r. Udział w projekcie jest bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.   

 Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek”  organizowana przez Instytut Książki, została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.