Aktualności

Czytam w podróży… Herberta

 

Radłowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję promowania czytelnictwa, zwłaszcza osób podróżujących. Bibliotekarze pojawili się również na radłowskim rynku i przystanku autobusowym, wręczając specjalnie przygotowane na ten dzień „herbertowskie” zakładki do książek, wartościowe publikacje      i dla kolorytu – pachnące pomarańcze.

Czas podróży to jeden z tych nielicznych momentów w naszym zabieganym życiu, który możemy poświęcić na czytanie. Podróż, nawet krótka, jak codzienny przejazd środkami komunikacji do pracy lub szkoły, to doskonała okazja do nadrobienia zaległości literackich. Będziemy do tego przekonywać i zachęcać.

Niebawem na radłowskim przystanku zorganizujemy biblioteczkę z książkami „Przystanek dobrej książki” z której podróżni będą mogli bezpłatnie korzystać      z atrakcyjnych, nowych książek, które mamy nadzieję umilą czas podróżującym.
Wszystkim napotkanym osobom bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Państwo pokazaliście, że książka, kontakt z nią jest dla wielu bardzo ważny.

W akacji udział wzięli: Magdalena Drwiła, Mieczysław Barabasz, Józef Pochroń, Janusz Niemiec, Aleksandra Kozioł, Weronika Wesołowska, Benia Grajewska, Natalia Marek, Anna Łach, Józef Pokój, Anna Kuczek, p. Suda, Tadeusz Wojciechowski, Agnieszka Pabian, Maria Kosiarska oraz załogi: słynnego sklepu „Trójka” i Carrefour Express.

Fot. Zbigniew Marcinkowski