Biblioteczno-literackie spotkanie ze starszakami

Skąd się biorą książki w bibliotece? Na czym polega praca bibliotekarza? Jak można zostać czytelnikiem biblioteki? Jak można śpiewać o książce? Jaka przygoda przydarzyła się jednemu z bohaterów książki dla dzieci? O tym wszystkim dowiedziały się starszaki z Publicznego Przedszkola w Radłowie, które w piątek 7. czerwca już po raz kolejny odwiedziły wraz z wychowawczynią Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Radłowie.

Warto zaznaczyć, że większość dzieci z tej grupy to stali czytelnicy radłowskiej książnicy, odwiedzający regularnie bibliotekę. W czasie spotkania dzieci aktywnie brały udział w dyskusji, zabawach. Z wielkim skupieniem wysłuchały jednej z przygód Bartka z książki Joanny Wachowiak pt.: „O czym nie śniło się dorosłym”. Na zakończenie spotkania na naszych gości czekała słodka niespodzianka i kolorowe zakładki do książek.

Dziękujemy Paniom wychowawczyniom za podejmowanie inicjatyw związanych z rozwijaniem zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Starszakom, którzy od września rozpoczną swoją edukację w szkole, życzymy nieustannego kontaktu z książką, ciekawych lektur i niezapomnianych chwil z książką.

Zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki i korzystania z bogatego księgozbioru – działu książek dla dzieci.

Fot. Edyta Tokarska