Warsztaty komiksu w radłowskiej bibliotece

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radłowie mieli okazję 7 czerwca zapoznać się ze sztuką tworzenia komiksu na warsztatach prowadzonych pod okiem znanego rysownika, malarza, karykaturzysty- Szymona Teluka, który przyjechał aż z Zielonej Góry. Pan Szymon specjalizuje się w komiksie, ilustracji i karykaturze, współtworzy projekty teatralne, filmowe, reklamowe oraz projektuje gry komputerowe.  Wśród zróżnicowanej działalności, którą się zajmuje ważne miejsce stanowi praca dydaktyczna z dziećmi i młodzieżą prowadzona właśnie w formie warsztatów. Uczestnicy radłowskich zajęć  zapoznali się pokrótce z historią komiksu, dowiedzieli się jak rysować „dymki” w zależności od rodzaju wypowiedzi bohatera lub jego emocji, jak tworzyć postaci komiksowe i gdzie je wrysowywać oraz jak ważną rolę w komiksie odgrywa ramka poszczególnego obrazka. Na koniec uczniowie wysłuchali tekstu „Rycerz Radło, czyli historia herbu miasta Radłowa”, na podstawie którego sami stworzyli krótkie- 3 lub 4 obrazkowe historyjki komiksowe o rycerzu Radło.

Warsztaty odbyły się w dwóch grupach 20- osobowych.

Zwieńczeniem warsztatów była mini galeria komiksowych opowieści oraz pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy Panu Szymonowi za poświęcony czas  i mamy nadzieję na kolejne spotkanie, może tym razem z karykaturą.

Warsztaty odbyły się w ramach zadania „Partnerstwo dla książki 2023”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.