Udział w ogólnopolskiej akcji „Żonkile”

19. KWIETNIA POŁĄCZYŁA NAS PAMIĘĆ. 74. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Filia biblioteczna w Biskupicach Radłowskich wzięła udział w corocznej, ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, poświęconej pamięci powstania w getcie warszawskim i Holocaustu Żydów.

Na tegoroczną akcję „Żonkile” biblioteka zaprosiła młodzież z miejscowej szkoły podstawowej. Podczas spotkania promowano książki o tematyce martyrologii Żydowskiej, wspomniano o ogólnopolskiej akcji „Żonkile” oraz przekazano młodzieży informację o udziale biblioteki w corocznych rocznicach. Na koniec spotkania zaprezentowano młodzieży przejmujący film „Nie było żadnej nadziei… Powstanie w getcie warszawskim 1943”, który zrobił ogromne wrażenie i zadumę wśród młodzieży nad wstrząsającą historią.