Aktualności

Zaproszenie na spotkanie z Izabelą Trojanowską i Dariuszem Rekoszem

12 maja 2017 roku o godz. 18:00 w siedzibie Biblioteki Publicznej w Radłowie odbędzie się spotkanie z piosenkarką, aktorką Izabelą Trojanowską. Moderatorem spotkania będzie znany autor książek dla dzieci i młodzieży Dariusz Rekosz.

Izabela Trojanowska z pochodzenia jest olsztynianką. W swojej karierze wokalnej współpracowała m.in. z Budką Suflera, Tadeuszem Nalepą, Janem Borysewiczem, Mafią oraz zespołem Stalowy Bagaż, z którym wystąpiła na festiwalu w Opolu w 1981 roku śpiewając „Pieśń o cegle”. Jej pierwszy album pt. „Iza” rozszedł się w 300 tys. egzemplarzy. Piosenki dla Trojanowskiej pisali Jan Borysewicz, Romuald Lipko, Kapitan Nemo, Andrzej Mogielnicki, nic dziwnego, że od razy stawały się przebojami.

Izabela Trojanowska znana jest również z działalności aktorskiej. Jedną z jej pierwszych ról było wcielenie się w wampirzycę Carmillę w spektaklu telewizyjnym o tym samym tytule. Później przyszły role w „Karierze Nikodema Dyzmy” czy „07 zgłoś się”. Od kilkunastu lat możemy ją oglądać w polskiej telenoweli „Klan”, gdzie wciela się postać Moniki Ross-Nawrot.

Po spotkaniu można będzie zakupić najnowszy album piosenkarki pt. „Życia zawsze mało”, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo zapraszamy na to jedno z niezwykłych spotkań w cyklu „Z gwiazdami zaczytani”, zadania realizowanego w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wstęp wolny!