Tydzień Bibliotek w Biskupicach Radłowskich

Spotkanie z Pippi

W ramach Tygodnia Bibliotek zaprosiliśmy do naszej biblioteki dzieci z niepublicznego Przedszkola w Biskupicach Radłowskich. Niespodzianką dla przedszkolaków było zaprezentowanie przedstawienia na motywach książki Astrid Lindgren.

Dzieci miały okazję poznać przygody sprytnej a zarazem szalonej Pippi, która mieszkała sama w Willi Śmiesznotce. Pewnego razu zaprosiła na pyszne naleśniki swoich przyjaciół Anikę i Tommy’ego. Przedstawienie pełne humoru i dynamicznej akcji , w które wcieliły się panie z teatrzyku „Gąska” działającego przy bibliotece. Finałem tego niecodziennego przedstawienia była pyszna naleśnikowa uczta.

Kolejnym przedsięwzięciem w Tygodniu Bibliotek było zorganizowanie spotkania pt. „Jak powstaje książka”.

9 maja uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biskupicach Radłowskich wraz z nauczycielką Panią Barbarą Mączką odwiedzili naszą bibliotekę.Tematem spotkania była droga książki od autora do czytelnika oraz jej budowa. Ponadto uczniowie zapoznali się z elektronicznym wypożyczaniem książek, a na koniec układaliśmy puzzle, związane z biblioteką, książką i czytelnictwem. Dla uczestników biblioteka przygotowała zakładki do książek oraz okolicznościowy poczęstunek.

Prezentacja nowości czytelniczych

Pragniemy poinformować czytelników , że na półkach naszej biblioteki sporo nowości wydawniczych, w tym ciekawych i pięknie wydanych książek dla dzieci i młodzieży!

Marta Marcinkowska