Spotkanie z Grażyną Zielińską – polską aktorką teatralną i filmową

12 września (środa) 2018 roku o godz. 17:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej  w Radłowie odbędzie się spotkanie z aktorką Grażyną Zielińską. Moderatorem spotkania będzie Dariusz Rekosz, animator kultury, autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Grażyna Zielińska urodziła się  we Wrocławiu, tu ukończyła wrocławską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Obecnie mieszka w Płocku i pracuje w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Najbardziej charakterystyczne role naszego gościa to Zofia Steć, czyli babka zielarka z serialu „Ranczo” oraz bufetowa z serialu „Na dobre i na złe”. Na „szklanym ekranie” zadebiutowała w serialu „13 posterunek”, następnie był serial „Miasteczko”. Rola mamy Mareczka w „Na dobre i na złe” została napisana na jeden odcinek, jednak przygoda ze szpitalem w Leśnej Górze trwa już 18 lat. Grażyna Zielińska gra role drugoplanowe  i epizodyczne, to dzięki nim jest zapamiętywana przez publiczność.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy. Wstęp bezpłatny!