Aktualności

Robert Makłowicz

Dziennikarz i mistrz sztuki kulinarnej

Nigdy dotąd radłowska biblioteka publiczna nie gościła tak wielkiej publiczności, jak na spotkaniu z Robertem Makłowiczem, które odbyło się w cyklu „Z gwiazdami zaczytani”, w ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski.

Robert Makłowicz znany z programów telewizyjnych „Makłowicz w podróży”, „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” w niezwykły sposób opowiedział zebranym o swojej pasji,  o tajnikach sztuki kulinarnej i o początkach swojej przygody z gotowaniem.

– Będąc dzieckiem, w naszym domu była biblioteczka, ale na pewno nie było w niej tylu książek ile jest tutaj w waszej bibliotece. Najczęściej sięgałem właśnie po książki kucharskie, zgłębiając swoją wiedzę. To pomogło mi poznać tajniki kuchni i pozwoliło robić to, co dziś robię na co dzień. Z radością przyjąłem zaproszenie na spotkanie ze mną właśnie w bibliotece. Cenię sobie takie miejsca i cieszę się, że to dzisiejsze spotkanie odbywa się wśród książek. Sięgajcie po literaturę, czytajcie książki – mówił do zebranej publiczności Robert Makłowicz.        

To urocze, kameralne spotkanie było okazją do kupienia  książek, otrzymania autografu, rozmowy z autorem oraz zrobienia sobie wspólnej fotografii.

Tekst Kasia Baran, fot. Zbigniew Marcinkowski