W wigilię Narodowego Święta

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w Zespole Szkół w Radłowie odbyła się doniosła uroczystość patriotyczna  z udziałem uczniów, władzy gminy i zaproszonych gości. Koło teatralne „Epitet” prowadzone przez Danutę Sygnarowicz i Dorotę Stono przedstawiło nowatorską formę prezentacji dotyczącą współczesnych odczuć patriotycznych uczniów. Na pytania zadawane przez uczennicę (dziennikarkę) odpowiadali też i dzielili się swoim patriotyzmem: burmistrz Zbigniew Mączka, dyrektor Marek Urbanek i Zbigniew Marcinkowski z radłowskiej biblioteki. Podczas uroczystości przeprowadzono też finał V edycji Konkursu o historii I wojny światowej na ziemi radłowskiej.     

Kulminacją uroczystości było odznaczenie dyrektora ZS Marka Urbanka Złotym Medalem „XXXV-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”. Burmistrz Z. Mączka gratulował uczniom wiedzy historycznej, a następnie wszystkich zaprosił na gminne uroczystości patriotyczne, które odbędą się 11 listopada w Radłowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.