Rekordowe zakupy nowości do bibliotek

W 2020 roku Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie wraz z filiami wzbogaciła swoje zbiory o rekordową liczbę nowości wydawniczych.

2920 książek o łącznej wartości  prawie 67 tys. zł oraz 355 audiobooków o łącznej wartości ponad 8 tys. wpłynęło w ubiegłym roku do zbiorów biblioteki głównej oraz filii. Zakupy książkowe dla biblioteki głównej oraz dla filii były możliwe dzięki  wkładowi własnemu (w kwocie ponad 20 tys.) dofinansowaniu  w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych (w kwocie ponad 10 tys.) oraz dofinansowaniu z Budżetu Obywatelskiego. Zadanie pn. „Książka i muza”, które zdobyło poparcie mieszkańców podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim, przyczyniło się rekordowej liczby nowości książkowych. W ramach Budżetu Obywatelskiego zakupiono książki i audiobooki o łącznej wartości 44 734,00.

Pozyskane w minionym roku środki finansowe pozwoliły znacząco wzbogacić księgozbiory bibliotek. Realizując zadania, w szczególności kierowano się zapotrzebowaniem czytelniczym. Księgozbiory wzbogacono o książki popularnonaukowe, powieści obyczajowe, sensacyjne, thrillery, fantastykę, publikacje dla dzieci i młodzieży oraz audiobooki.

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie również w 2020 r. otrzymała dotację na zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną. Zadanie pn. „Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną” zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych – nabór II. Dzięki pozyskanej dotacji miłośnicy książek mogą skorzystać z darmowego dostępu do Legimi – największej platformy e-booków w Polsce. W bibliotece głównej oraz w filiach bibliotecznych na terenie gminy Czytelnicy mogą odbierać bezpłatne kody.

Zapraszamy Czytelników do korzystania z bogatej oferty.