Narodowe Czytanie w Wał-Rudzie

Filia biblioteczna w Wał-Rudzie wzięła udział w akcji Narodowego Czytania. Zaproszeni goście czytali w bibliotece, wybrane przez siebie fragmenty „Quo vadis”. W nowej siedzibie wałrudzkiej biblioteki zabrzmiały fragmenty dzieła Henryka Sienkiewicza czytane przez: Józefa Trytka, Agnieszkę Seremet, Barbarę Marcinkowską, Justynę Hajdas, Zbigniewa Marcinkowskiego i Monikę Miśtak. O pięknie i uniwersalności dzieła polskiego noblisty mówiła Wioletta Dzik – dyr. Zespołu Szkół w Zabawie. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił młodzieżowy zespół „Celebrations”, tworzonego przez: Jakuba Kukułkę, Dominikę Kukułę, Daniela Kukułkę, Mateusza Barana i Adriana Kowala.

Magia dzieła Sienkiewicza przyciągnęła do biblioteki również młodzież. Gośćmi honorowymi tegorocznego Narodowego Czytania byli: Antoni Kotapka, radny Rady Miejskiej w Radłowie oraz Józefa Zaleśna, długoletnia kierownik biblioteki w Zabawie. Funkcję gospodarza spotkania pełniła obecna kierownik biblioteka Anna Kosiata.