Aktualności

Muzyka z przesłaniem

Klimatycznemu koncertowi Tomka Kamińskiego w radłowskiej bibliotece towarzyszyło barwne malarstwo Krystyny Wigurskiej, rodzinnie związanej z Radłowem. Dzieła literackie, prace malarskie, a przede wszystkim subtelny wokal T. Kamińskiego i jego teksty z przesłaniem, stworzyły niezwykłą „artystyczną mieszankę”, entuzjastycznie przyjętą przez publiczność!

Artysta bawił widownię humorem i anegdotami. Publiczność miała okazję posłuchać  najpopularniejszych przebojów artysty, wtórować refreny, a na koniec porozmawiać z muzykiem i zakupić płytę z autografem. Był też konkurs muzyczny, który wygrała niespodziewanie Stefania Kaleta, otrzymując podwójny album artysty. Na pamiątkę spotkania Kamiński podarował bibliotece własnego autorstwa książkę „Żyć czyli kochać”.  Pełne uroku, muzyczne spotkanie zapadnie uczestnikom na długo w pamięci.

TOMEK KAMIŃSKI –  muzyk bluesowy i jazzowy, jest jednym z niewielu w Polsce przedstawicieli stylu muzycznego określanego jako nurt autorskiej piosenki – muzyki z przesłaniem. Współpracował m.in. z legendarną grupą „Dżem”, „Nocną zmianą bluesa”, Grażyną Łobaszewską. Wydał liczne autorskie albumy oraz współautorskie. Jest też autorem podręcznika gry na skrzypcach oraz dwóch publikacji książkowych. Artyście towarzyszyli znakomici muzycy: Maciej Olesiński – gitara i Marcin Grabowski – kontrabas.

 

Koncert odbył się w ramach realizowanego projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” finansowanego w 2. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Fot. Zbigniew Marcinkowski