Test wiedzy o historii ziemi radłowskiej

Zbigniew Mączka – Burmistrz Radłowa, Antoni Patulski – Prezes Stowarzyszenia Rodzin Patulskich, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie

 Zapraszają młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną z terenu gminy Radłów do wzięcia udziału w okolicznościowym teście wiedzy o historii ziemi radłowskiej, związanym z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz  II Światowym Zjazdem Radłowian.

 

      TEST WIEDZY O HISTORII  ZIEMI RADŁOWSKIEJ

 

Test o historii ziemi radłowskiej przeprowadzony zostanie 19. czerwca (wtorek) 2018 r.  w siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie o  godz. 10:00.

Koordynatorzy testu historycznego: Konrad Rudziński, Katarzyna Baran i Zbigniew Marcinkowski. Więcej informacji o historycznym teście w regulaminie:

                                                                       Zapraszamy!

 

                                                         REGULAMIN

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

33-130 Radłów, pl. Kościuszki 3

Tel.: (14) 678-20-62, e-mail: biblioteka@gminaradlow.pl       

 

                                     Testu wiedzy „O historii ziemi radłowskiej”

 

 • 1 Postanowienia ogólne

Organizatorami testu „O historii ziemi radłowskiej” są: Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka, Antoni Patulski – prezes Zarządu Stowarzyszenia Rodzin Patulskich oraz  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radłowie.

 • 2 Cel
 1. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o historii ziemi radłowskiej, popularyzowanie czytelnictwa, zainteresowanie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych historią miasta i gminy Radłów, jej zabytkami, potencjałem ludzkim oraz inspirowanie w odkrywaniu ciekawych miejsc pod względem przyrodniczym, historycznym i krajobrazowym.
 2. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie: https://www.biblioteka-radlow.pl.

Szczegółowe informacje o teście historycznym można uzyskać pod numerem telefonu: 14 678 20 62 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 -17:00.

 1. Nad prawidłowością przebiegu testu czuwać będzie 3 osobowa Komisja w składzie: Burmistrz Zbigniew Mączka (przewodniczący), Marek Urbanek (historyk, dyr. Zespołu Szkół w Radłowie) i Józef Trytek (były dyr. radłowskiego liceum, lokalny pasjonata historii).
 2. Zadaniem Komisji będzie zapewnienie poprawnego i zgodnego z Regulaminem przebiegu testu oraz rozwiązywanie kwestii spornych.
 • 3 Warunki uczestnictwa
 1. Test historyczny skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy Radłów
 2. Uczestników testu zgłasza szkoła gimnazjalna, ponadgimnazjalna z gminy Radłów. Organizatorzy pozostawiają szkołom pełną swobodę, co do sposobu wyboru uczestników testu.
 3. Każda szkoła może zgłosić trzech uczestników wraz z opiekunem, który będzie jednocześnie osobą do kontaktu w sprawach organizacyjnych związanych z konkursem.
 4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie przez szkołę trzech uczniów do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 czerwca 2018 r. w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 –17:00.

 1. Zgłoszenie uczestników oznacza akceptację warunków konkursu określonych w niniejszym Regulaminie.
 • 4 Przebieg konkursu

1.Uczestnicy trzymają do wypełnienia test zawierający 30 pytań (otwartych i zamkniętych) opracowanych na podstawie następujących materiałów źródłowych:

 – Radłów i gmina radłowska. T. 1 : praca zbiorowa / pod. red. Feliksa Kiryka. Kraków : Wojewódzka Biblioteka Publiczna ; Radłów : nakł. Gminy Radłów, 2008.

 – Radłów i gmina radłowska. T. 2 : praca zbiorowa / pod. red. Feliksa Kiryka. Kraków : Wojewódzka Biblioteka Publiczna ; Radłów : nakł. Gminy Radłów, 2009.

 – Zbiór wypisów : z opracowań historycznych i własne komentarze na temat naddunajeckich okolic Radłowa na tle Małopolski i Polski południowej oraz – w niezbędnym zakresie – Polski i Europy Środkowej / Stanisław Szczepanik. Wrocław : Nakł. autora, 2009.

 – Parafia radłowska i kościół pw. świętego Jana Chrzciciela w Radłowie : historia – ludzie – wydarzenia / [tekst Józef Trytek ; zdj. Wiesław Mleczko, Archiwum parafialne]. Radłów : Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu, Rekreacji i Turystyki „Start” ; Tuchów : Mała Poligrafia WSD Redemptorystów, 2015.

 1. Pytania do testu zostaną przygotowane przez pracowników biblioteki z różnych dziedzin w oparciu o w/w opracowania historyczne.
 2. Czas na rozwiązanie testu będzie wynosił 1 godzinę.

Test historyczny zostanie przeprowadzony w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie, pl. Kościuszki 3, w dniu 19 czerwca 2018 r. o godz. 10:00.

 1. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników przewidziane jest po zakończeniu części testowej i podsumowaniu wyników testu.
 • 5 Nagrody w konkursie
 1. Nagrody dla zwycięzców sponsoruje Stowarzyszenie Rodzin Patulskich: I miejsce 500 złotych, II miejsce 400 zł, III miejsce 300 zł i trzy wyróżnienia po 100 złotych. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas finału II Światowego Zjazdu Radłowian, 15 lipca (niedziela) 2018 r. o godz. 16:45.
 • 6 Dodatkowe regulacje
 1. W przypadku otrzymania przez uczestników jednakowej liczby punktów, zorganizowana zostanie dogrywka.
 • 7 Końcowe regulacje

Informacja o ochronie danych osobowych (RODO)

 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), informujemy, że:

udział w teście historycznym jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na umieszczenie zdjęć i filmów zawierających wizerunek osób zarejestrowanych podczas imprezy w dniu 19 czerwca 2018 r. oraz na bezpłatne wykorzystanie jego wizerunku na materiałach informacyjnych dotyczących imprezy, takich jak strona internetowa biblioteki, jej partnerów, oraz inne materiały w formie elektronicznej i drukowanej, w tym w Kwartalniku Informacyjnym Ziemi Radłowskiej „Radło”. 

 1. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany w regulaminie, o czym powiadomi uczestników Testu.
 2. Prawo do interpretowania wszystkich zapisów niniejszego Regulaminu przysługuje wyłącznie Organizatorom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Rozmiar czcionki
Włącz kontrast