Maluszki wśród książek

Współpraca, a jednocześnie wielka przygoda przedszkolaków z  Biblioteką Publiczną w Biskupicach Radłowskich ma już swoją kilkuletnią tradycję. Cykliczne spotkania z książką odbywają się w każdy czwartek. Wszyscy chcemy, by nasze dzieci były mądre, wrażliwe, a przede wszystkim szczęśliwe. Dlatego najlepszym sposobem na ich pomyślną przyszłość jest głośne czytanie.

Dzięki książce dziecko rozwija swój język i wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy się umiejętności czytania i słuchania, kształtuje swoją wrażliwość moralną, doskonali pamięć, a także zaspokaja swoją ciekawość poznawczą oraz potrzeby emocjonalne. Celem naszych wspólnych działań  jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności czytelniczych oraz zapału dzieci do czytania książek jako klucza do wiedzy i sprawności umysłowej. Dzięki różnorodnym formom tej współpracy biblioteka stała się dla przedszkolaków magicznym miejscem. Oprócz cyklicznych spotkań dzieci chętnie też odwiedzają bibliotekę   z rodzicami. Na ostatnim spotkaniu okazało się, że cykliczne spotkania w bibliotece są owocne, ponieważ  Ania i Kinga, które systematycznie odwiedzają bibliotekę i pożyczają książeczki, pięknie  i płynnie już czytają. Za ten dobry poziom czytelnictwa wśród przedszkolaków podziękowania należą się paniom przedszkolankom oraz rodzicom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.