Małą książka – wielki człowiek – edycja 2022/2023

Drodzy rodzice rusza kolejna edycja projektu „Mała książka – wielki człowiek”, którego organizatorem jest Instytut Książki. Do skorzystania z programu zaproszone są wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym z terenu naszej gminy, również te, które z projektu korzystały w poprzednich latach. Wystarczy odwiedzić bibliotekę, zapisać dziecko (dzieci, które mają już karty czytelnika też korzystają z programu), wypożyczyć książkę i odebrać bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzi książka „Krasnal w krzywej czapce”, karta Małego Czytelnika, zakładka do książki. W tegorocznej odsłonie projektu mamy zupełnie nową książeczkę, w pięknej szacie graficznej.

Projekt realizowany jest w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. prof. Franciszka Ziejki w Radłowie oraz w filiach bibliotecznych gminy.

Dariusz Jaworski

Dyrektor Instytutu Książki:

„Życzę Wam, aby wizyty w bibliotekach były okazją do budowania trwałych i silnych relacji rodzinnych, szansą na zdobywanie wiedzy, rozwijanie zainteresowań oraz pasji czytelniczych.

Niech wspólne czytanie rozbudzi miłość do książek, która będzie trwać przez całe życie!”

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie i odbierania Wyprawek Czytelniczych.